Strona główna Edukacja
 
. :: Inne Wiadomości ::
  . :: Logowanie ::

  Zapomniałeś hasła? Nie jesteś zarejestrowany?
  . :: Kto jest online ::
  163
  0
  . :: Obecnie w portalu ::
  Brak zarejestrowanych użytkowników.
  . :: Kalendarium ::
  . :: Lubisz nas ? ::
  :: OFERTA ::
  Szkoła Podstawowa nr 2 i Gimnazjum nr 2 im Jarosława Iwaszkiewicza Drukuj Wyślij e-mail
  Opublikowany przez: Małgorzata Kucharska

  Szkoła Podstawowa nr 2 i Gimnazjum nr 2 im Jarosława Iwaszkiewicza ul. Żwirowa 16 tel. 729-57-71

  W skład Zespołu Szkół Nr 2 w Brwinowie wchodzą: 6-letnia Szkoła Podstawowa im. Jarosława Iwaszkiewicza i 3-letnie Gimnazjum. Szkoła położona jest w południowej części Brwinowa, z dala od centrum miasta, pośród osiedli domków jednorodzinnych.

  Budynek był w ostatnich latach rozbudowywany, placówka posiada bardzo dobrą bazę dydaktyczną, opiekuńczą, sportową oraz kompleks żywieniowy.

  Dysponujemy klasopracowniami: informatyczną, polonistyczną, matematyczną, fizyczną, chemiczną, biologiczną, języków obcych. Posiadamy dużą halę sportową czynną 7 dni w tygodniu, małą aulę, przeznaczaną również na zajęcia sportowe, bibliotekę z czytelnią, stołówkę, gabinet lekarski.

  W szkole uczy 47 nauczycieli z bardzo dobrym przygotowaniem, z problemami i kłopotami można zwrócić się do pedagoga i psychologa szkolnego.

  W szkole podstawowej uczniowie uczą się języków: angielskiego i rosyjskiego. W ramach rozwijania swoich zdolności korzystają z zajęć pozalekcyjnych: kółka matematycznego, informatycznego, plastycznego, recytatorskiego, uczęszczają na zajęcia chóru szkolnego i szkolnego koła sportowego. Ponadto uczniowie mogą pobierać lekcje tańca i korzystać z zajęć korektywy. W pracy z uczniem mającym trudności w nauce pomocne są zajęcia reedukacyjne, wyrównawcze oraz logopedia.

  W gimnazjum uczniowie uczą się języków: angielskiego, rosyjskiego, francuskiego i włoskiego. Uczestniczą w zajęciach prowadzonych w ramach kółek: informatycznego, plastycznego, chóru szkolnego i szkolnego koła sportowego.

  Przy Zespole Szkół Nr 2 działa Uczniowski Klub Sportowy z sekcją pływania i piłki nożnej. Mając na uwadze krzewienie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży zamierzamy od nowego roku szkolnego utworzyć w szkole podstawowej klasę sportową.

  Dzięki, nawiązaniu przez byłego Burmistrza Gminy Macieja Nowickiego współpracy z Włochami, nasza szkoła dwukrotnie uczestniczyła w wymianie młodzieży gimnazjalnej z kolegami ze szkół włoskich Regionu Lacio z okolic Rzymu. Pragniemy tę współpracę kontynuować i zacieśniać.

  Chętnie współpracujemy ze szkołami z terenu naszej gminy oraz wszystkimi instytucjami i stowarzyszeniami.

  Dyrektorem Zespołu Szkół Nr 2 jest Pani Małgorzata Kucharska – nauczycielka   przyrody i biologii.

  Wicedyrektorami są :
  Pani Krystyna Łubek – nauczycielka geografii
  Pani Zofia Kowalczyk – nauczycielka matematyki i fizyki

  HISTORIA SZKOŁY

  Szkoła nr 2 w Brwinowie powstała w 1936 roku. Na początku mieściła się w budynku przy ul. Sportowej 3. Na skutek podziału jednej bardzo dużej szkoły, powstały dwie mniejsze. Plac dla Szkoły nr 2 gmina Letnisko Brwinów otrzymała bezpłatnie. Nowy budynek przy ulicy Żwirowej 16 został oddany do użytku 1 września 1937r.

  W roku szkolnym 1937/1938 uczyło się w niej ponad pięciuset uczniów z Brwi nowa, Podkowy Leśnej i okolic. Wybuch drugiej wojny światowej zatrzymał pracę szkoły do końca listopada. Pod koniec listopada wznowiono zajęcia szkolne w lokalach przy ulicy Żwirowej 7 i 4, Zacisze 6 i Narutowicza 5. Budynek szkolny został zajęty przez okupanta. Po kilku miesiącach zajęcia z powrotem w nim się odbywały i do końca wojny przebiegały bez większych zakłóceń.

  Po wojnie szkołę zaczęto rozbudowywać. Powołano do życia Liceum, które mieściło się w tym samym budynku. Nowy budynek szkolny oddano do użytku 30 sierpnia 1956r., a 1 września tego roku zaczęła funkcjonować nowa szkoła. W pierwszym roku był to jeden oddział VIII klasy, powołany do istnienia w ramach szkoły jedenastoletniej. Pierwszym dyrektorem został Jan Pacek.

  Od następnego roku szkolnego funkcję dyrektora objął nauczyciel matematyki - Teofil Przeździecki. Został na tym stanowisku przez wiele lat, dbając o wysoki poziom nauczania i wychowania.

  Rok 1966/1967 wiąże się z wprowadzeniem zaleceń najnowszej reformy edukacji. Kształcenie zaczęło odbywać się w ramach 8-letniej szkoły podstawowej oraz 4-letniej szkoły średniej. Oznaczało to ostateczne rozdzielenie obu instytucji edukacyjnych. W miejscu poprzednio istniejącej Szkoły Ogólnokształcącej Stopnia Podstawowego i Licealnego reaktywowano Szkołę Podstawową oraz utworzono Liceum Ogólnokształcące.

  W latach sześćdziesiątych działalność rozpoczął Związek Młodzieży Szkolnej oraz ZHP. Organizacje te współpracowały ze sobą i wspólnie organizowały różnego rodzaju akcje oraz imprezy okolicznościowe. W tym czasie młodzież również podejmowała na rzecz miasta różnorodne prace społeczne, na przykład: sadzenie drzewek, malowanie barierek, porządkowanie parku i ulic. W latach 1980 - 2003 szkołą kierowała pani Elżbieta Dudzińska, która zarządzała placówką bez zarzutów. Szkoła charakteryzowała się dobrym poziomem nauczania i wychowania. Ponadto w tym czasie szkoła również się rozbudowywała. Z budynku wyprowadziło się Liceum Ogólnokształcące, oddając trzecie piętro do dyspozycji szkoły, które sprawnie zagospodarowano. Na miejscu zburzonej starej sali sportowej zbudowano nowy obiekt sportowy wraz z zapleczem sanitarnym. Wybudowano również nowe szatnie oraz nowoczesną stołówkę.

  Patronem szkoły jest znany pisarz Jarosław Iwaszkiewicz, który od początku istnienia szkoły udzielał jej wsparcia. Uroczystość nadania imienia odbyła się 30 maja 1980 roku. Na pamiątkę tego wydarzenia co roku szkoła obchodzi święto. Po reformie oświaty w 1999/2000 roku w budynku szkolnym działają dwie szkoły: Szkoła Podstawowa i Gimnazjum.

  [Wróć do listy]
  . :: Znajdź nas na Twitterze ::
  . :: Jesteśmy na Facebooku ::
  . :: Prognoza pogody ::
   
  Pogoda w Brwinowie
  . :: Owczarnia.net ::
  . :: WSPÓŁPRACA ::
  . :: Kalendarz ::
  Październik 2014
  PnWtŚrCzPtSoNd
  29
  30
  12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031
  1
  2
  Price best avana legal buy online uk Contact prayer buy Accutane low price fast shipping urgent help Acyclovir without a prescription Care Psychiatry http://cpnb.nl/gp/dapoxetine/ pertinent information Buy Clomid in canada Herbal media Cipro prescription directed some buy cheap Xenical usually They Buy Albendazole Mexico Medicine effect Amitriptyline price in canada or buy cytotec this is pharmacy pills on drugs